Оголошується черговий щорічний конкурс на XII Cтипендіальну програму в 2014/2015 навчальному році для молодих науковців з України, Білорусі, Молдови, Росії, а також країн Середньої Азії та Кавказу. Стипендіальна програма призначена для наукового стажування в польських університетах молодих науковців, які проводять дослідження у наступних галузях:

історія, міжнародні стосунки, політологія, журналістика, соціологія, етнологія, культурознавство, суспільна психологія, адміністрація та менеджмент, право.

I. КАНДИДАТИ

1. Стипендіальна програма Уряду Польщі для молодих науковців розпочалась у 2003 році. 2014/2015 навчальний рік буде XIІ роком реалізації Програми.

2. Перевага віддаватиметься кандидатурам, які зможуть представити свої певні наукові досягнення та/або підтвердити активну суспільну діяльність для розвитку громадського суспільства у своїй країні. Ці досягнення повинні бути запорукою використання у власних країнах у різних галузях наукового життя та суспільної діяльності знань та спеціалізації, здобутих стипендіатами у Польщі.

3. Стипендії призначаються для реалізації індивідуального наукового стажування.

4. Кожний з прийнятих кандидатів може отримати стипендію лише на визначений період одноразово, без можливості її продовження на наступний рік.

5. Навчання триває протягом 9 місяців плюс можливий 1 додатковий місяць стипендії у липні 2015 р. (до 31 липня), тобто загалом 10 місяців, у разі, якщо з пропозицією про її продовження виступить координатор програми у згоді з науковим керівником. Це буде можливим лише у випадку виконання стипендіатом всіх наукових умов стипендії, у тому числі захисту дипломної праці принаймні на оцінку 4 та участі у наукових програмах, які в цей час відбуватимуться. Реалізація програми для осіб, які достатньо володіють польською мовою, розпочнеться 1 вересня 2014 р. з додаткового Підготовчого курсу у Варшавському університеті, який буде охоплювати загальні лекції та додатковий курс польської мови. У випадку стипендіатів, які не володіють або погано володіють польською мовою, реалізація Програми розпочнеться 1 серпня 2014 р. з додаткового інтенсивного мовного курсу. У такому разі стипендія може тривати загалом 12 місяців. Реалізація стипендії (навчання) вже у призначених навчальних закладах почнеться з 1 жовтня 2014 р. і закінчиться 30 червня 2015р.

6. Стипендіатам програми будуть видані візи у відповідних консульствах Республіки Польща в Україні до 31 липня 2015 р.

7. Розмір щомісячної стипендії складає 1350 злотих. Витрати на проживання,  харчування та страховий поліс стипендіати покривають самостійно.

8. Заяви разом з комплектом документів потрібно привезти особисто або надіслати поштою на адресу Посольства Республіки Польща в Україні (01901 Київ, вул. Ярославів Вал, 12) з позначкою: „Стипендія для молодих науковців”, а також надіслати електронною поштою на адресу: stypendia.studium@uw.edu.plдо 1 березня 2014 р.

II. ЗАГАЛЬНІ ВИМОГИ:

1. Закінчена повна вища освіта (4-х або 5-річне навчання, яке закінчилось захистом дипломної або магістерської роботи) за спеціальностями: історія, міжнародні відносини, політологія, журналістика, соціологія, етнологія, культурознавство, суспільна психологія, адміністрація та менеджмент, а також право.

2. Вік – до 35 років.

3. Загальне орієнтування у польській проблематиці в одній з названих або споріднених галузей, зокрема стосовно періоду від XIX до XX століття.

4. Знання польської мови, що гарантуватиме розуміння лекцій з даної галузі, а також користування фаховою літературою.

5. В окремих випадках буде можливим призначення стипендії особам, які не знають польської мови. Такі стипендіати зобов’язані будуть самостійно вчити польську мову після отримання повідомлення про призначення стипендії та пройдуть додатковий інтенсивний курс польської мови (див. розділ І-5).

III. НЕОБХІДНІ ДОКУМЕНТИ:

1. Копія диплому про повну вищу освіту, яка відповідає польському рівню бакалавра, магістра, а також довідка про навчання в аспірантурі чи з місця роботи.

2. Анкета кандидата (на сторінці www.studium.uw.edu.pl ).

3. Короткий мотиваційний лист (польською або англійською мовою), з обраним напрямком навчання.

4. Проект дослідницької роботи (польською або англійською мовою).

5. Curriculum vitae (польською або англійською мовами) у порядку, починаючи від останніх подій, разом із звичайною фотографією або в електронній версії.

6. Список публікацій, досягнень та професійних проектів.

7. Документи, які підтверджують знання польської та англійської мов.

8. Інші дані, документи або інформація, які можуть, на думку кандидата, допомогти Кваліфікаційній комісії відповідно оцінити його кандидатуру.

IV. ПОРЯДОК ЗАРАХУВАННЯ:

  1. Зарахування кандидатів відбувається у два етапи:

–         перший етап – на підставі надісланих документів – комісією у Варшаві; відбір триватиме до 1 квітня 2014 р.;

–         другий етап – на підставі співбесіди з виїздною Кваліфікаційною комісією у період 1 травня – 10 червня 2014 р.

  1. Співбесіда для громадян України відбудеться у Посольстві Республіки Польща у Києві або у Генеральному Консульстві РП у Львові.
  2. Точна дата співбесіди з кандидатами буде окремо повідомлена Посольством Польщі по телефону або електронною поштою. Просимо вказати всі можливі та актуальні контактні телефони та електронні адреси для якнайшвидшого повідомлення.
  3. Про результати співбесіди кандидати будуть повідомлені не пізніше  1 липня 2014 р.
  4. Студії Східної Європи Варшавського університету повідомлять стипендіатів і дипломатичні установи про призначення конкретного університету у Польщі не пізніше 1 серпня 2014 р.

 

By vmp