Остання історія циклу розповідей про академічну мобільність студентів інституту іноземних мов у весняному семестрі 2021/22 н.р. заторкає найсвіжіший пагін співпраці інституту з освітніми закладами Австрії. Йдеться про кооперацію з Приватним педагогічним університетом Лінцської єпархії, білатеральний договір з яким було підписано лише торік, однак на сьогодні маємо уже дві успішно завершені програми академічного обміну. Провести цей семестр у Лінці випала честь студенткам ІІ курсу німецького відділення Мар’яні Дудич та Божені Когут (гр. НА-24Б).

Наша поїздка розпочалася із певним хвилюванням, оскільки ми раніше не мали такого досвіду. Але зараз ми розуміємо, наскільки правильним було наше рішення навчатися в іншій країні за програмою Erasmus+.

В австрійському університеті ми вивчали предмети, що були нам цікаві і корисні, зокрема, для нашої майбутньої професії. Усі пари були спрямовані на застосування теорії на практиці. Ми мали змогу використати засвоєні знання в реальному житті – у роботі з дітьми. Але про це згодом. Хочемо відзначити, що усі викладачі були дуже добрими і щирими, тому ми почувалися тут, неначе вдома. Щоправда, у перші дні розклад занять нам видався трохи дивним, оскільки пари були як зранку, так і ввечері. Так, наше перше заняття тривало до 22:00 год., що було доволі незвично, утім згодом ми адаптувалися до цього ритму і знайшли переваги у такому розкладі.

Також не можемо забути про нових друзів, з якими ми познайомилися і які зробили наше перебування незабутнім. За період нашого навчання ми стали однією великою дружньою сім´єю, жартома називаючи себе „Erasmus Family“. Незважаючи на те, що кожен з іншої країни, ми вільно спілкувалися без жодних мовних бар`єрів. Разом ми відвідали багато цікавих місць і саме це додало атмосферності у наш семестр. За цей період ми здійснили чимало подорожей, відвідали історичні і сучасні музеї, побували у мальовничих місцях Австрії.  Однією з найкращих поїздок вважаємо похід у гори Альпи, де ми влітку піднялися на висоту 2.500 м над рівнем моря і кидалися снігом, немов малі діти. Окрім цього ми відвідали відому крижану печеру Eisriesenwelt Werfen.

Не можна не виокремити важливість шкільної практики, яку ми тут проходили, оскільки завдяки цьому ми познайомилися зі шкільною освітою Австрії, отримали свій перший практичний досвід у сфері науки, почали створювати і застосовувати свою методику викладання і зрозуміли, що правильно обрали професію. Робота з дітьми полягала у проведенні уроків та дозвілля. Ми вчили учнів німецької та англійської мов, математики, музики, природознавства, країнознавства тощо. Ця практика – старт у наше велике майбутнє педагогів, оскільки ми вже знаємо багато нюансів і різних аспектів цієї професії і використовуватимемо їх у своїй майбутній діяльності.

Отже, ми дуже раді, що наш Дрогобицький університет дає такі великі можливості, адже навчання за кордоном – це хороша перспектива і цікавий досвід. Завдяки йому ми покращили свої знання іноземних мов, отримали багато нової інформації, здобули досвід у викладанні і знайшли немало хороших людей і друзів.

Наша щира рекомендація усім студентам: не втрачайте можливості, якщо випадає нагода навчатися за кордоном – обов’язково погоджуйтесь!

04 01

02 03

By vmp