ERASMUS+ KA107 – ПРО РЕАЛІЗАЦІЮ МОБІЛЬНОСТІ ВАЛЕНТИНИ ФОЛЬЦ

Дякуємо Валентині за написання цієї статті!

Цьогоріч я, студентка групи ПУ-45Б філологічного факультету, стала учасницею проекту міжнародного обміну Erasmus+. Другий семестр цього навчального року розпочався для мене 20 лютого у Люблінському католицькому університеті (м. Люблін, Польща) і триватиме до 2 липня.

Як учасниця програми Erasmus+ я могла обрати навчальні дисципліни з найрізноманітніших напрямків підготовки студентів. У своєму виборі навчальної програми у Люблінському католицькому університеті я віддала перевагу дисциплінам з слов’янської та польської філологій, прикладної лінгвістики. Усі заняття відповідають моїм особистим зацікавленням та навчальній програмі Дрогобицького вишу. Надзвичайно цікавими для мене є предмети власне моєї спеціальності, а саме: польська мова, польська культура та культура польської мови для іноземних студентів. На цих заняттях я маю можливість удосконалювати свої знання з польської мови та інтегруватися з східнослов’янськими студентами. Новими для мене були такі навчальні предмети як теорія перекладу, організація праці перекладача, письмовий переклад економічних та правничих текстів і дидактика навчання східнослов’янських мов у середній школі. Усі лекції та семінари дуже цікаві та пізнавальні. Викладачі є хорошими, досвідченими педагогами та фахівцями своїх галузей. Університетський координатор та опікун завжди допомагають своєю підтримкою та раціональними порадами у вирішенні найрізноманітніших питань.

У Любліні часто проводяться культурно-мистецькі та освітні заходи, створюються соціальні та студентські проекти, до яких може долучитися кожен. Навчальний курс «Теорія перекладу» дав мені можливість взяти участь у V Конгресі перекладачів (V Kongres tłumaczy), організатором якого є Люблінське товариство перекладачів (Lubelskie Stowarzyszenie Tłumaczy). Темою цьогорічного Конгресу був технічний, медичний та науковий переклад. Також мені вдалося стати волонтером на щорічному літературному фестивалі «Місто поезії» (Miasto poezji) в Любліні, до якого зараз проводиться активна підготовка. Українським гостем цьогорічного фестивалю буде Юрій Андрухович.

Мені надзвичайно подобається навчатися у Люблінському католицькому університеті. Завдяки заняттям, які проводяться польською мовою, та перебуванню у мовному середовищі мені вдалося покращити свій рівень польської мови. Окрім цього, щодня я збагачуюсь новою та корисною інформацією, яку неодмінно зможу використати для здобуття нових навчальних та професійних успіхів. Erasmus+ подарував мені багато цікавих знайомств та можливостей. Для мене це неймовірний досвід, що дає мені поштовх рухатися вперед та не зупинятися на досягнутому.
Хочу виразити подяку усім працівникам Відділу Міжнародних Зв’язків та усім викладачам Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка за те, що завдяки Вашій праці моя мрія стала реальністю.

Валентина Фольц

ВФ1 ВФ2 ВФ3