13 травня 2013 року у Дрогобицькому державному педагогічному університеті імені Івана Франка відбулася презентація четвертого числа українсько-польського наукового щорічника «Пограниччя: Польща – Україна».

Засновниками та видавцями цього унікального як в Україні, так і у Польщі наукового видання від 2003 року є Дрогобицький університет та Люблінський Університет Марії Кюрі-Склодовської.

«Пограниччя» – це інтердисциплінарний науковий щорічник, що містить три розділи: гуманітарні науки, суспільні науки і право, економіка та охорона навколишнього середовища.

Четверте число щорічника має профільований характер: усі його публікації присвячені темам Дрогобича та Любліна. Серед авторів з Дрогобицького університету – Леонід Тимошенко, Світлана Щудло, Тетяна Біленко, Ірина Бермес, Павло Скотний, Мирон Баб’як, Світлана Волошанська, Оксана Процишин, Віра Меньок, Богдан Лазорак, Світлана Гірняк, Віра Романишин. Презентоване число відкриває стаття покійного ректора Дрогобицького університету проф. Валерія Скотного, завдяки якому це міжнародне видання вперше побачило світ у 2006 році і сьогодні реалізовує діалог українських та польських інтелектуальних ініціатив і концепцій.

Ініціатором та координатором видання щорічника «Пограниччя: Польща – Україна» з боку ДДПУ ім. Івана Франка виступає Полоністичний науково-інформаційний центр ім. Ігоря Менька, редактор з українського боку – керівник Полоністичного центру доц. Віра Меньок.

Під час презентації четвертого числа українсько-польського наукового щорічника «Пограниччя: Польща – Україна» виступили: проф. Надія Скотна, ректор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка; проф. д-р габ. Станіслав Міхаловський, ректор Люблінського Університету Марії Кюрі-Склодовської; доц. Віра Меньок, керівник Полоністичного науково-інформаційного центру ДДПУ ім. Івана Франка, редактор та координатор наукового щорічника «Пограниччя: Польща – Україна» з українського боку; проф. д-р габ. Генрик Ґмітерек, Інститут історії Люблінського Університету Марії Кюрі-Склодовської, редактор та координатор IV числа наукового щорічника «Пограниччя: Польща – Україна» з польського боку; доц. Леонід Тимошенко, декан історичного факультету ДДПУ ім. Івана Франка; проф. д-р габ. Роберт Літвінський, декан гуманітарного факультету Люблінського Університету Марії Кюрі-Склодовської; доц. Павло Скотний, заступник декана з наукової роботи та міжнародної співпраці факультету економічної освіти та управління ДДПУ ім. Івана Франка.

Після програмних виступів відбулася нарада щодо продовження спільної роботи двох університетів над науковим щорічником «Пограниччя: Польща – Україна» та щодо тематики його наступного числа, яка буде пов’язана з важливими постатями культури, літератури, історії, суспільно-економічного життя українсько-польського Пограниччя у минувшині та сьогоденні. Вихід у світ наступного числа цього наукового видання очікується на початку наступного 2014 року.

Віра Меньок

Автор фотографій: Леонід Гольберг

Foto.1

Проф. д-р габ. Станіслав Міхаловський, ректор Люблінського Університету Марії Кюрі-Склодовської; доц. Віра Меньок, керівник Полоністичного науково-інформаційного центру ДДПУ ім. Івана Франка; проф. Надія Скотна, ректор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка; проф. д-р габ. Генрик Ґмітерек, Інститут історії Люблінського Університету Марії Кюрі-Склодовської.

Foto.2

Проф. д-р габ. Роберт Літвінський, декан гуманітарного факультету Люблінського Університету Марії Кюрі-Склодовської; проф. д-р габ. Станіслав Міхаловський, ректор Люблінського Університету Марії Кюрі-Склодовської; проф. Надія Скотна, ректор Дрогобицького державного педагогічного університету ім. Івана Франка; проф. д-р габ. Генрик Ґмітерек, Інститут історії Люблінського Університету Марії Кюрі-Склодовської.

Foto.3

У музеї Бруно Шульца: доц. Леонід Тимошенко, декан історичного факультету ДДПУ ім. Івана Франка; проф. д-р габ. Роберт Літвінський, декан гуманітарного факультету Люблінського Університету Марії Кюрі-Склодовської; проф. д-р габ. Станіслав Міхаловський, ректор Люблінського Університету Марії Кюрі-Склодовської; доц. Віра Меньок, керівник Полоністичного науково-інформаційного центру ДДПУ ім. Івана Франка; проф. д-р габ. Генрик Ґмітерек, Інститут історії Люблінського Університету Марії Кюрі-Склодовської.