Програма обміну для студентів вищих навчальних закладів (Global UGRAD) – це  програма культурного обміну, яка здійснюється Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США та підтримується народом Сполучених Штатів Америки. Ця міжнародна освітня та культурна програма обміну підтримує талановитих іноземних студентів, надає можливість майбутнім лідерам навчатися у США з метою поглиблення знань та вивчення культури та традицій Сполучених Штатів Америки. Програма для студентів бакалаврату вищих навчальних закладів (Global UGRAD) спільно здійснюється Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США, Посольством США в Україні та організацією World Learning.

Бюро у справах освіти та культури Державного департаменту США прагне до того, щоб його зусилля відображали розмаїття американського суспільства та суспільств за кордоном. Бюро прагне і заохочує до участі у всіх своїх грантових програмах та інших заходах людей з усього світу та відкриває ці можливості, що відкриті для всіх, незалежно від їхньої раси, кольору шкіри, національного походження, статі, віку, релігії, географічного розташування, соціально-економічного статусу, фізичного стану, сексуальної орієнтації або гендерної ідентичності. Бюро дотримується принципів справедливості, рівності та інклюзивності.

ОПИС ПРОГРАМИ

Державний департамент США оголошує відкритий конкурс для участі у 2023-2024 академічному році у програмі обміну для студентів бакалаврату вищих навчальних закладів (Global Undergraduate Exchange Program). Учасників програми відбиратимуть за такими критеріями: академічна успішність, лідерський потенціал, активність у громадському житті, володіння письмовою та розмовною англійською мовою, мотивація та готовність стати учасником програми обміну.

Фіналісти програми Global UGRAD будуть навчатися протягом одного семестру без отримання ступеня в університетах Сполучених Штатах Америки за будь-якими спеціальностями. Учасникам програми,  які планують навчання в США за спеціальностями юриспруденція або медицина пропонується  вивчення тільки базових курсів з вищезазначених спеціальностей.

Програма обміну студентів вищих навчальних закладів Global UGRAD передбачає наступне фінансове забезпечення: оплату проїзду учасників програми до/із США, оплату вартості навчання в американському університеті, проживання та харчування, медичне страхування, необхідні підручники та щомісячну стипендію.

Кандидати на участь у програмі Global UGRAD розглядаються незалежно від раси, кольору шкіри, релігії, етнічної приналежності або гендерної ідентичності. Особам з обмеженими можливостями наполегливо рекомендовано брати участь у конкурсі.

Конкурс на участь у програмі  Global UGRAD є відкритим і базується на основі академічної та особистої успішності  кандидатів.

Учасники програми розміщуються в коледжах та університетах по всій території Сполучених Штатів. Учасникам не дозволяється обирати коледж чи університет. Учасники вивчають предмети у своїй фаховій галузі, а також предмети з американістики. Стандартна кількість академічних кредитів (credits) за семестр – 12. Кількість кредитів (3) з американістики входять до обов’язкових 12 кредитів  за семестр. Можливість взяти додаткові кредити залежить від приймаючого університету в США та підлягає узгодженню та затвердженню в організації World Learning. Учасники програми  проживають у студентських гуртожитках. Учасники програми  займаються волонтерською діяльністю не менш 20 годин під час навчання за програмою Global UGRAD.

Програма для фіналістів конкурсу розпочнеться у США з вересня 2023 р. або з січня 2024 р. Фіналісти конкурсу не можуть впливати на дати програми чи відкладати участь у програмі на пізніший термін. Фіналісти програми перебувають у США з візою J-1 (Exchange Visitor visa)  та зобов’язані повернутися в Україну відразу після завершення програми.

ВИМОГИ ДО КАНДИДАТІВ:

 • мати українське громадянство, проживати в Україні та навчатися в вищому навчальному закладі України на 1-2 курсі (програма бакалаврату) на час проведення конкурсу;
 • бути старше за 18 років на момент початку навчання у США;
 • бути студентом денної форми навчання програми бакалаврату в українському університеті будь-якої форми власності;
 • мати високий рівень академічної успішності, соціальної активності та лідерський потенціал;
 • володіти англійською мовою на рівні, достатньому для навчання та спілкування в англомовному академічному середовищі;
 • мати можливість почати навчання у Сполучених Штатах з вересня 2023 року або з січня 2024 року. Фіналісти конкурсу не можуть самостійно обирати дати програми чи відкладати участь у програмі на пізніший термін;
 • відповідати вимогам для отримання візи учасника програми обміну (J-1) для в’їзду до США.

До участі в конкурсі НЕ ДОПУСКАЮТЬСЯ:

 • студенти, які не відповідають вказаним вище критеріям;
 • громадяни України, які проживають на території США чи других країн;
 • громадяни України, які мають дозвіл на постійне проживання в США;
 • студенти магістратури;
 • працівники Посольства Сполучених Штатів Америки в Україні та урядових агенцій США, що входять до дипломатичної місії США в Україні та їхні найближчі родичі: чоловік/дружина, діти, сестри, брати, батьки та ін. Ця заборона втрачає чинність через рік після завершення працівником строку служби або роботи за контрактом у зазначених установах та організаціях;
 • працівники організації World Learning та їхні найближчі родичі: чоловік/дружина, діти, сестри, брати, батьки та ін.

ПРОЦЕС ПОДАННЯ ЗАЯВОК

Для участі у програмі Global UGRAD приймаються анкети ЛИШЕ в електронній формі. Кандидатам необхідно зареєструватися на сайті: https://webportalapp.com/sp/closed/ugrad_student_application_2023 щоб отримати доступ до інтерактивної системи заповнення анкет для участі у програмі. Кандидати зможуть заповнити свою анкету, а також відправити рекомендаційні листи та інші документи онлайн. Неповні анкети, а також анкети, подані після 15 грудня 2022 року, розглядатися не будуть.

Кандидатам НЕОБХІДНО подати пакет документів, до якого входять:

 • Анкета для участі у програмі обміну(всі відповіді мають бути повними, всі поля мають бути заповнені англійською мовою);
 • Копія першої сторінки закордонного паспорта. Кандидати, які не мають закордонного паспорта, подають копію внутрішнього паспорта громадянина України;
 • Два рекомендаційних листи з завіреним перекладом на англійську мову. Один рекомендаційний лист має бути від викладача чи наукового керівника з ВНЗ, другий лист може бути від іншого викладача, роботодавця, тренера, координатора колишньої програми обміну або волонтерської/громадської діяльності. Члени сім’ї та друзі не можуть надавати рекомендаційні листи;
 • Завірена копія залікової книжки чи витяг із залікової книжки ТА офіційний переклад на англійську мову. Копія має бути завірена печаткою навчальної установи, яка їх видала. Переклад на англійську мову завіряється установою, яка робила переклад (навчальна установа або бюро перекладів); УВАГА: не завірені переклади розглядатися не будуть.
 • Офіційна довідка із назначенням назви навчальної установи, факультету та курсу навчання студента (без перекладу). Довідка завантажується у розділ анкети «Портфоліо»;
 • Завірені копії атестата про закінчення повної середньої освіти ТА додатку до атестата для студентів першого курсу навчання (з перекладом на англійську мову, офіційно завіреним навчальною установою або бюро перекладів);
 • Копія результатів стандартизованих тестів з англійської мови (не обов’язково);
 • Додаткові документи (сертифікати, дипломи олімпіад, грамоти тощо) можуть бути завантажені у розділ анкети «Портфоліо» (не обов’язково).

Всі документи й рекомендації будуть перевірені з відповідними установами.

ВАЖЛИВО: Анкета має відображати ОРИГІНАЛЬНІ ДУМКИ та ІНДИВІДУАЛЬНУ РОБОТУ кандидата, які підтвердять мотивацію кандидата брати участь у програмі Global UGRAD. Плагіат, чужі думки та ідеї без належного  посилання на джерело, є неприйнятними. Виявлення плагіату є підставою для негайної дискваліфікації кандидата.

Після того, як анкета повністю заповнена, перевірена та необхідні документи завантажені, необхідно натиснути «Відправити» («SUBMIT»). З цього моменту зміни в анкеті будуть неможливими.

Кінцевий термін подання анкет – 15 грудня, 2022 р., 17:00 EST (за східноєвропейським часом).

Додаткову інформацію можна отримати електронною поштою: KyivUGRAD@state.gov 

Програма обміну для студентів бакалаврату вищих навчальних закладів (Global Undergraduate Exchange Program) 2023-2024

 

By vmp