Упродовж останніх десяти років Дрогобицький державний педагогічний університет імені Івана Франка активно співпрацює  з вищими навчальними та культурно-освітніми закладами Австрії. Особливо плідно розвивається кооперація з Інсбрукським університетом, угода про співпрацю з яким була підписана у травні 2012 р. У рамках цього двостороннього договору і на запрошення австрійських колег відбувся робочий візит ректора університету проф. Надії Скотної до  Інсбрука.

            У рамках візиту відбулася офіційна зустріч з ректором Інсбрукського університету проф. Тільманом Мерком та проректорами з усіх напрямів діяльності навчального закладу. Під час зустрічі були обговорені результати і стратегічний план співробітництва на період до 2015 року, визначені пріоритетні напрямки наукової співпраці, у сфері природничих та економічних наук зокрема. Особлива увага була присвячена питанням взаємообміну досвідом у навчально-виховній та адміністративній діяльності навчальних закладів, розробці спільних студентських проектів, можливостям навчання і стажування студентів і молодих науковців у відповідних інститутах Інсбрукського університету.

            У контексті активної співпраці у сфері психолого-педагогічних і гуманітарних наук відбулася запланована дискусія з питань організації наукової роботи з директором інституту психосоціальної інтервенції та комунікативних досліджень проф. Й. Айгнером та його співробітниками. Ректор Надія Скотна представила сучасні наукові здобутки Дрогобицького педагогічного університету, а також обговорила питання реалізації спільного наукового проекту «Зігфрід Бернфельд у контексті історії австрійської й української педагогіки».

            Окремим пунктом програми візиту було обговорення програми та участі представників Інсбрукського університету в проведенні Днів австрійської культури в Дрогобичі 15 – 22 квітня 2013 р., зокрема з Почесним доктором ДДПУ ім. Івана Франка, професором Інсбрукського університету Петером Штеґером, директором інституту проф. Йозефом Айгнером та ін.

            Під час відрядження до Інсбрукського університету були досягнуті також домовленості щодо майбутньої співпраці двох навчальних закладів у сфері природничих наук, спільних  перекладацьких проектів та поповнення книжкового фонду Австрійської бібліотеки в Дрогобичі науковою і навчальною літературою Інсбрукського університету.

            Вся програма візиту була доволі насиченою і пройшла на високому рівні в дружній і колегіальній атмосфері.

By vmp