учасники програми

Програма «Erasmus+» надала мені унікальну можливість навчатись протягом другого семестру 2015/2016 н.р. у Люблінському католицькому університеті Івана Павла ІІ (Республіка Польща) на Історичному факультеті. Часу на підготовку було достатньо і з виготовленням візи проблем не виникло.

Заняття розпочались 18 лютого, проте, учасники програми повинні були прибути ще 15 лютого. Цього дня координаторами Erasmus+ було проведено вступну лекцію, на якій учасників цієї програми ознайомили з усіма структурними підрозділами університету та особливостями навчання. Під час екскурсії Любліном ми дізналися про основні сфери діяльності міста та його особливості. Були також виїзні екскурсії на виробництво ялинкових іграшок, а також у місто Сандомєж (Sandomierz). Уже з 18 лютого активно розпочався навчальний процес. Протягом трьох тижнів студенти мають можливість змінити обрані швидше предмети, сума кредитів яких не повинна перевищувати 30 ETSC.

Цікавими для мене є методи викладання: лекція (wykład, 50 хв), практичні заняття трьох типів: 1) «ćwiczenia» (1:40 хв., тут теорія переноситься на практику за допомогою різних методів та засобів); 2) «konwersatorium» (1:40хв., нагадують звичні для нас семінарські заняття); 3) «seminarium» (1:40, здійснюється обговорення тем, зокрема дипломних робіт, за допомогою дискусій та диспутів).

У мене була можливість обрати предмети з різних курсів, але основну увагу я зосередила на програмі 1-го року магістратури, яка дає можливість більше дізнатись про життя студентів різних років навчання. У кожній з груп студенти відкриті до спілкування, щирі та привітні, а також з радістю допомагають іноземцю. Викладачі з розумінням відносяться до нових студентів, допомагають адаптуватись, акцентують увагу на літературі, яка буде найбільш доцільною при підготовці до занять. Основною метою занять є зацікавити студента та заохотити його до нових досліджень і відкриттів.

За місяць мого перебування у Люблінському католицькому університеті Івана Павла ІІ я дізналась для себе багато нового та надзвичайно цікавого. Переконана, що до кінця навчального року на мене чекають не менш захопливі відкриття та пригоди.

Бучковська Ірина,
студентка історичного факультету, групи ІП-11с