Студенти Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка під керівництвом доцентки кафедри історії України та правознавства Лучаківської Іванни Львівни брали активну участь протягом 18-22 вересня 2023 року у міжнародному проєкті «Форум Тримаріум Шумана» при інституті Шумана, м. Варшава (Перемишль – Красічин, Польща).

18 вересня учасників привітали директор Інституту професор Збігнєв Кришяк, доктор Томаш Пишяк, презеса фундації Пьотр Тарногурський, Роберт Гаджор, Якуб Стефаньчик, Лоран Дарвіх, Ганна Шимерська, Ягода Станьчик.

19 вересня на пленарних засіданнях обговорювалися питання щодо ідеї поєднання науки з регіональним розвитком між Польщею та європейськими державами за участю Міністра освіти і науки  професора Войчеха Мурдзека, професора Збігнєва Кришяка, професора Томаша Гроссе, доктора Мар‘яна Лакомського та Ганни Шимерської. Окрім делегації нашого вишу, участь у міжнародній конференції брала молода спільнота з різних країн світу (Румунія, Грузія, Естонія, Італія, Польща, Німеччина, Японія, США).

Наша студентська делегація представила та презентувала історію та розвиток університету від дня заснування до сьогодення, наукову та міжнародну співпрацю, університетську та факультетську діяльність. З привітальним словом до організаторів та учасників конференції звернулася доцент Іванна Лучаківська, зокрема було зачитано вітальне слово ректора Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка, професор Валентини Бодак. Студентки Діана Фендак та Кутова Катерина представила наукове та міжнародне студентське життя факультету української та іноземної філології. Мотика Анна поділилася інформацією про студентське життя та міжнародні проекти, які реалізуються на факультеті історії, педагогіки та психології.

Під керівництвом доценткти Іванни Лучаківської студентська делегація підготувала надзвичайно цікаву культурну програму з метою показати організаторам та учасникам міжнародної конференції українську культуру та традиції. Під овації присутніх відбулося виконання студентами нашого університету українських сучасних пісень. Свій письменницький потенціал представила студентка філологічного факультету Катерина Кутова, яка своїм ліричним авторським віршем розчулила усіх слухачів в аудиторії.

Третій день міжнародної конференції проходив під гаслом «Енергетика та інфраструктура». Представник Міністерства навколишнього середовища, доктор Кшиштов Радецький та магістер Ева Леніарт говорили про сучасну енергетику та відновлювальні джерела в регіоні «Trójmorza» Була продемонстрована презентація технічної думки в галузі енергетики в країнах Trojmorza, також обговорювали «блекаут» в Україні. Висловлювалися різні думки щодо того, чи може наша країна стати магнатом у контексті нової енергетики. Наша делегація взяла участь в дискусії під керівництвом пана Пьотра Тарногурського, розповіли, яка наша місія на міжнародній конференції, поділилися досвідом власної соціальної та волонтерської діяльності. Згодом відбулася цікава та змістовна екскурсія історичними пам’ятками древнього та сучасного міста Перемишля. Після завершення екскурсії організатори запросили всіх гостей на перегляд фільму «Diabet tancucki» про сутички шляхетських родів за часів Речі Посполитої. А ввечері відбулася спільна вечірка, яку було відкрито танцем у виконання нащих студенток під пісню «Все буде Україна».

Четвертий день розпочався з теми: «Розбудова спільноти Trojmorza». Професор Збігнєв Кришяк, Томаш Пишяк, Філіп Людвін та представник МЗС/Канцелярії президента Денеш Надь дискутували про подальше розширення географії міжнародної співпраці та залучення нових учасників та молоді, зокрема з України до «Instytuty Trójmorza».

На крайній панелі Форуму студенти та організатори заходу обмінялися рефлексіями та здобутим за тиждень досвідом. Остаточне підбиття підсумків міжнародної конференції відбулося під час спільної урочистої вечері на честь запрошених гостей.

Форум «Тримаріум Шумана» – це унікальна нагода особистісного та соціального розвитку, де кожен із учасників наповнюється новими ідеями та мотивацією до подальших досягнень. Висловлюємо подяку доцентці кафедри історії України та правознавства Лучаківській Іванні Львівні, заступнику декана факультету історії, педагогіки та психології Зимянському Андрію Романовичу, а також ректору Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка професорці Бодак Валентині Анатоліївні.

Студентка 4 курсу (гр. ПА-44Б) факультету української та іноземної філології Кутова Катерина.

ІЛ МИ ВИСТУП ВСІ ЕКРАН ддд Роберт Шуман ...... ррр слухаємо місто

By vmp