У Львові у НУ «Львівська політехніка» 14 лютого 2013 року відбувся семінар Місії СВІЕ в Україні, присвячений українсько-канадському партнерству у сфері вищої освіти. Співорганізаторами семінару також були ЛОДА, Рада ректорів ВНЗ Львівщини і Канадське бюро міжнародної освіти.

На семінарі обговорювались такі питання:

1. Роль вищої освіти у підтримці інновацій: виклики, проблеми та можливості. Зокрема, увагу було зосереджено на моделях, за якими працюють вищі навчальні заклади, отриманих уроках ефективної співпраці з іншими ключовими учасниками розвитку інноваційної системи (напр. підприємства, урядові інституції, НУО, інш.), викликах, з якими зіштовхуються і які долаються.

Головуючі: Юрій Рашкевич, проректор НУ «Львівська політехніка» та Карен МакБрайд, президент Канадського бюро міжнародної освіти (КМБО).

Виступили: Юрій Бобало, голова Ради ректорів ВНЗ Львівського регіону, ректор НУ «Львівська політехніка»; Едді Кемпбел, президент та віце-канслер Університету Нью Брансвіку; Іван Вакарчук, ректор Львівського НУ ім. І. Франка.

2. Сфери потенційного співробітництва: українські перспективи. Обговорення було зосереджено на нових напрямах потенційного співробітництва у сфері вищої освіти між Україною та Канадою, нових моделях співпраці, програмах та механізмах її підтримки. Дискусію розпочали короткі презентації українських та канадських закладів.

Головуючий: Юрій Рашкевич, проректор НУ «Львівська політехніка».

Виступили: Володимир Снітинський, ректор Львівського національного аграрного університету; Григорій Криницький, проректор Національного лісотехнічного університету України; Софія Опацька, директор Львівської бізнес-школи Українського католицького університету.

3. Сфери потенційного співробітництва: канадські перспективи.

Головуючий: Рон Берн, віце-президент з міжнародних зв’язків Університету Маунт Еллісона.

Виступили: Деніел Вікс, віце-президент з наукової роботи Університету Летбріджу; Джанака Руванпура, віце-ректор з міжнародних зв’язків Університету Калґарі; Ендрю Ґодес, декан факультету бізнес-управілння Університету Реджайни; Ні Джексон, старший керівник проектів, офіс з міжнародних зв’язків Університету МакМастера.

Завершився семінар підведенням підсумків. Виступили голова Ради ректорів Юрій Бобало та президент КМБО Карен МакБрайд.

Участь у семінарі від нашого університету прийняли проректор Мирон Чернець та зав. каф. соціальної педагогіки та корекційної освіти Тетяна Логвиненко.

By vmp