#UKROTHE# Відповідно до затвердженої програми реалізації міжнародного проєкту Erasmus+ KA2 «UKROTHE» «Study Programme Ocupational Therapy in Ukraine» «Розробка освітньої програми з ерготерапії в Україні» за грантової підтримки Європейської комісії у період з 13 лютого по 17 лютого 2023 року європейськими координаторами проекту було організовано практичне стажування за програмою Train-the-trainer week у Porto Polytechnic Institute (м. Порто, Португалія) для учасників проекту Erasmus+ KA2 «UKROTHE» з України, які здобувають професійні компетентності тренерів з ерготерапії.
Команда Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка була представлена професорсько-викладацьким складом кафедри фізичної терапії, ерготерапії та здоров’я і кафедри теорії та методики фізичного виховання (Наталя Закаляк, Софія Ружило, Оксана Фігура, Ірина Турчик, Галина Кондрацька). Очолював делегацію університету проректор з науково-педагогічної роботи, міжнародних зв’язків та інформаційної діяльності Ігор Гриник.
Від Хмельницького національного університету було делеговано науково-педагогічних працівників кафедри фізичної терапії, ерготерапії та кафедри теорії і методики фізичного виховання і спорту, а саме: Людмилу Басенко, Інну Солтик, Віру Базильчук, Оксану Павлюк. Також, цього разу, проходила стажування студентка четвертого курсу групи ФТ-19 Наталія Штоковецька.
Придніпровську державну академію фізичної культури і спорту представляла викладач кафедри фізичної терапії, ерготерапії Ольга Конакова.
У тижні тренування тренерів також взяли участь ерготерапевти з реабілітаційного центру «Модричі» (м.Трускавець) – Віра Коваль, Вероніка Токмакова і Катерина Бачинська та фахівці Благодійного фонду «КАРІТАС» Самбірсько-Дрогобицької єпархії УГКЦ – Галина Яджак, Галина Космін-Гром та Анна Кілас.
Тренінг проходив під керівництвом європейських партнерів проекту – професора Porto Polytechnic Institute, керівника освітньої програми з ерготерапії і спеціаліста з ерготерапії в педіатрії Joaquim Manuel Ventura Faias і команди координаторів проекту з VIVES University of Applied Sciences (Бельгія) – Sharon Schillewaert, Anne-Marie Denolf, Charlotte Pylyser, Lorenzo Billiet, Dirk Caulier.
Португальські партнери та колеги з Політехнічного інституту м.Порто, використовуючи сучасні засоби візуалізації в приміщеннях Політехнічного інституту та клінік, продемонстрували українським партнерам можливості реалізації програми проєкту на практиці.
Учасники тренінгу відвідали дослідницький центр Політехнічного інституту м.Порто, вивчали використання симуляції в освітньому процесі підготовки ерготерапевта. У лабораторії було продемонстровано цікавий експеримент з елементами симуляції, що полягав у втіленні роботи ерготерапевта з пацієнтом, який потерпає від фобій. Апробувавши на собі відчуття та емоції від різних видів фобій, ерготерапевт зможе краще зрозуміти почуття пацієнтів, які мають побоювання висоти, павуків тощо.
Пізнавальним був візит до психіатричного відділення в лікарні S. João (гострі стани). Українські учасники програми змогли побачити щоденну рутину ерготерапевта, який працює з пацієнтами, що мають психіатричні особливості, ознайомитися з різними методами та засобами впливу на психіку пацієнтів.
Надзвичайно цікавими і корисними для формування навичок професійної майстерності ерготерапевта був тренінг з шинування та ортезування, під час якого опановано елементи отримання розгорток деталей, виконання макетів ортезів для кисті рук. А також участь у практичному занятті із застосування сенсорної інтеграції в різних умовах і контекстах, яке майстерно і на високому професійному рівні провів професор Joaquim Faias.
Кожен учасник тренінгу отримав нові знання і неоціненний практичний досвід з ерготерапії під час роботи над навчальними кейсами з геронтології, із сенсорних проблем та клінічних спостережень на основі теорії сенсорної інтеграції, із досліджень психічного здоров’я.
Мали можливість попрацювати над файлами ECTS з освітніх компонентів бакалаврської освітньої програми з ерготерапії.
Тиждень тренінгів з ерготерапії за програмою «Train-the-trainer» для всіх його учасників був безперечно корисним і результативним, кожен з нас підвищив свої професійні компетентності, а також удосконалив рівень англійської мови.
Команди учасників проекту з України висловлюють щирі слова подяки європейським координаторам проєкту, організаторам тренінгів, викладачам Політехнічного інституту в Порто (Joaquim Manuel Ventura Faiasта, Maria Joao Ribeiro Fernandes Trigueiro, Paula Christina Portugal Cardo) та Університету прикладних наук VIVES (Бельгія) і представникам інших організацій, залучених до проведення тренінгів, за чудові ідеї, допомогу та підтримку, високий професіоналізм і націленість на якісний результат реалізації нашого проєкту.