Перелік документів для вступу у кожному із вищих навчальних закладів може дещо різнитися. Втім, від абітурієнта-іноземця польські ВНЗ обов’язково вимагатимуть:
• Оригінал атестата про повну загальну середню освіту. Виданий українською школою, цей документ визнається автоматично на підставі підписаної міжнародної угоди і не потребує нострифікації. Якщо йдеться про вступ до магістратури, то необхідний диплом бакалавра.
• Апостиль на атестаті (дипломі бакалавра)– ця спеціальна печатка, проставлена Міністерством освіти і науки України, засвідчує справжність документа про освіту.
• Актуальну медичну довідку, що підтверджує здатність навчатися за вибраною спеціальністю за кордоном (останнім часом вимагають теж не усі ВНЗ).
• Переклад усіх документів польською мовою, здійснений присяжним перекладачем, зареєстрованим у Національному реєстрі присяжних перекладачів Міністерства юстиції Польщі.

Практично у кожному ВНЗ існує обов’язкова т.зв. рекрутаційна (вступна оплата) – абітурієнт вносить певну суму на рахунок навчального закладу за процедуру, пов’язану зі вступом. Квитанція про вступну оплату теж долучається до пакету документів.

 

 

Джерело: http://www.polskaosvita.info

By vmp