Система вищої освіти в Польщі представлена державними та недержавними вищими навчальними закладами. Недержавні навчальні заклади існують з 1989 року. Державні і недержавні ВНЗ мають однакові стандарти організації навчального процесу та викладання. Форма власності навчального закладу не впливає на якість, престижність диплому.

Навчальні заклади за своєю спеціалізацією поділяються на технічні, бізнесові, суспільно-економічні, медичні, спортивні та інші. Статус вищих навчальних закладів мають технікуми, коледжі, інститути, академії, університети.

Третій і четвертий рівні акредитації мають інститути (вищі школи), консерваторії, академії, університети.
Освітньо – кваліфікаційні рівні
Бакалавр (навчання триває 3 – 3.5 роки)
Інженер (навчання триває 3 або 5 років)
Магістр (навчання триває 1.5 – 2 роки)
Магістр – інженер (навчання триває 5 років)

Дипломи польських навчальних закладів визнаються та дають можливість працювати за спеціальністю в Європейському Союзі, Україні та в більшості країн світу. Дипломи не потребують спеціального визнання та нострифікації.

Джерело: http://www.polskaosvita.info