З 08.09.2014 р. по 21.09.2014 р. доктор, ад’юнкт Барбара Каліновська-Вітек та доктор, ад’юнкт Йоанна Конашевська з Інституту педагогіки Університету Марії Кюрі-Склодовської (м. Люблін, Польща) відповідно до умов українсько-польського співробітництва проходили наукове стажування в ДДПУ імені Івана Франка на кафедрі загальної педагогіки та дошкільної освіти.

Проблематика, якою займаються наші зарубіжні колеги (історія виховання; опіки та виховання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також проблеми підготовки майбутніх педагогів та їх працевлаштування), близька науковцям нашого університету. Під час стажування польські колеги мали можливість ознайомитися з різними видами наукової, навчальної та організаційно-виховної діяльності. За участю польських гостей було проведено міжкафедральний науковий семінар, під час якого обговорювалася дисертація на тему “Опіка і виховання дітей-сиріт у діяльності благодійних товариств Польщі (ХІХ – початок ХХ століття). Наші польські колеги з інтересом приєдналися до роботи спеціалізованої вченої ради, на якому відбувався захист кандидатської дисертації на тему “Педагогічні засади гармонізації національних і європейських стандартів освіти у контексті Болонського процесу”; а також у засіданнях кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти; виступили з доповідями на українсько-польських читаннях “Януш Корчак і Василь Сухомлинський – педагоги-гуманісти ХХ ст.”.

Польські науковці мали змогу побувати на лекціях, семінарських заняттях, брати участь у їх проведенні, а також прочитати лекції з курсу “Основи наукових досліджень” студентам факультету післядипломної освіти, зокрема, вчителями польської мови і літератури.

Під час перебування польським науковцям було запропоновано низку цікавих зустрічей з освітянами регіону, до яких долучилися працівники кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти (Чепіль М.М., Дудник Н.З., Івах С. М., Городиська В.В., Паласевич І.Л., Карпенко О.Є., Федорович А.В.), а також наукові працівники факультету початкової освіти. Упродовж перебування була змога ознайомитися з практикою діяльності дитячого будинку “Оранта” (м. Дрогобич), благодійного фонду “Карітас Самбірсько-Дрогобицької Єпархії УГКЦ” (м. Дрогобича); дитячого будинку “Рідний дім” (c. Корналовичі Самбірського району).

З метою культурної просвіти гості відвідали батьківщину Івана Франка у (с. Нагуєвичі), міжнародний книжковий “Форум видавців у Львові”, побували на екскурсії у Львові, були на перегляді оперети “Весела вдова” у Львівському оперному театрі імені М.Крушельницької, відвідали замки Закарпаття (м. Мукачево – м. Берегово), історичні місця Самбірщини та Дрогобиччини.

Стажування польських колег у рамках міжнародної наукової співпраці збагатило педагогів досвідом взаємин як на науковому, так і культурологічному рівнях, окреслило перспективи подальшої співпраці.

Продовження міжнародної співпраці передбачено в наступному місяці. Група науковців кафедри загальної педагогіки та дошкільної освіти проходитимуть стажування в Інституті педагогіки Університету Марії Кюрі-Склодовської в м.Люблін. Бажаємо їм успішного творчого пошуку.

 

Віолетта Гордиська,

кандидат педагогічних наук, доцент

 

 

By vmp