В день Соборності України, 22 січня, у Любліні було урочисто відкрито меморіал пам’яті жертв голодомору.

 

“Пам’яті мільйонів жертв великого голоду (голодомору) в Україні 1932-1933 – українців, поляків та інших народів, які загинули в результаті геноциду, спричиненого радянським режимом – Мешканці міста Люблін”

Люблін памятник голодомору

Ініціатором і співорганізатором створення цього меморіалу є почесний доктор Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка Збігнєв Войцеховський, за підтримки товариства “Спільне Коріння”, Генерального консульства України в Любліні, Почесного консульства України в Холмі, Українського Товариства.

Андрій Дещиця – посол України в Польщі, наголосив:

“Це є символічною подією, що ми відкриваємо цей меморіал спільно з колегами, нашими друзями з Польщі. Спомин про людей, які загинули в Україні під час голодомору, залишиться у пам’яті і українців, і поляків. Це дуже важлива і хороша ініціатива, яка буде служити розвитку співпраці і взаєморозуміння між Україною і Польщею”

Збігнєв Войцеховський відкриття памятника Люблін і Андрій Дещиця

Збігнєв Войцеховський переконаний, що:

“В Любліні, місті багатьох культур, багатьох національностей і релігій має бути такий пам’ятник.
Поляки часто показують приклад для своїх Братів-українців, що в Польщі ми вшановуємо історію, цю складну історію…”

Збігнєва Войцеховського нагороджено Архиєпископом православної церкви Авелієм орденом святої Марії Магдалени (орден започатковано на честь 1000-ліття хрещення Русі) за внесок в розбудову польсько-українських відносин і його багатолітні зусилля, які призвели до встановлення цього пам’ятника в Любліні.

Збігнєв Войцеховський відкриття памятника Люблін 1

У урочистостях взяли участь Посол України в Польщі Андрій Дещиця, виконуючий обов’язки Генерального Консула України в місті Люблін Сергій Сидюк, Президент міста Люблін Кшиштоф Жук, воєвода Люблінського воєводства Войцєх Вільк, голова Українського товариства міста Любліна Григорій Купріянович, голова Львівської обласної ради,  представники української громади міста Люблін, делегації з України.
У заходах планувався візит президента України Петра Порошенка, проте в останній момент він не відбувся.

Люблін памятник голодомору 2

Інформація про Збігнєва Войцеховського на сайті відділу проектів ДДПУ

Відео з події з Телебачення Люблін:

http://lublin.tvp.pl/sess/tvplayer.php?object_id=18549825&autoplay=true ( потрібно почекати 30 секунд реклами)

By mp